Ahoj, už se to načítá…

Sdílejte

Facebook

Instagram

Nahoru

Z Prahy do Berlína a zase zpátky.

Jakým způsobem propojit tyto 2 metropole? A podaří se nám změnit část Prahy?

O co se jedná?

Noviny&Novinky z Prahy a Berlína — magazín v tištěné a nově i v online podobě, který sdílí příběhy a zajímavosti lidí a značek z centra Prahy a moderního Berlína. Hlavní témata jsou design, architektura, business, móda, gastro, umění.

Úkol: dostat noviny do online prostředí

Print is not dead, ale kdo není online, jako by nebyl.

To si uvědomila i majitelka Danuše Siering, a proto oslovila naše studio, abychom stávající online tiskové .pdf přetvořili v uživatelsky přívětivý portál. Jak jsme prezentaci uchopili?

Praha a Berlín jsou metropole a z toho jsme vycházeli. Beton jako pozadí na homepage znázorňuje městskou industriálnost. Obsah staví na velkých a vizuálně hodnotných fotografiích, design webu tedy klade důraz na jejich prezentaci. Monochromatičnost a negativní provedení je inspirováno Berlínem. Layout společně s typografií nabízí pohodové čtení bez rušivých prvků.

Ukažme to světu

Aby ten zajímavý obsah také někdo četl, vedeme čtenáře na web pomocí facebooku a instagramu.

Propagace na facebooku je zaměřena do dílčích článků/příspěvků se správným zacílením podle daného tématu článku. Cílem a metrikou není počet likes, ale prokliky na web, strávená doba na webu a přihlášení k newsletteru.

Novinky a Noviny
z Prahy a Berlína

Instagram

Novinky a Noviny
z Prahy a Berlína

Instagram

To ale není všechno

Pod značku Noviny&Novinky z Prahy a Berlína se řadí více projektů, které jsou vzájemně propojeny a na kterých se podílíme.

goflorenc

Cílem projektu goflorenc je revitalizace lokality ulice Na Poříčí. Čisté ulice, zeleň, lavičky, částečné odklonění dopravy, návrat k lidskosti… Protože se řídíme Human Centered Design — kam jinam pro ty nejužitečnější nápady, než za samotnými lidmi. Prvním krokem byl proto uživatelský výzkum pomocí dotazníku, abychom zjistili, jak na ulici pohlíží lidé, kteří zde bydlí, pracují nebo tráví volný čas a jaké by si přáli změny. Dotazník je vyhodnocen a výsledky jsou zveřejněny a předány úřadům, než se vyjádří, pravidelně sdílíme seriál, jehož společným jmenovatelem je právě architektura, revitalizace měst a ulic a také ekologie.

Ayurvedic Breakfast

Občas je z té vší „městskosti“ třeba vypadnout, a to nejen fyzicky. Proto je součástí i projekt věnovaný duševní hygieně. Značka Ayurvedic Breakfast vznikla u ájurvédských snídaní s přáteli, z nich se staly pravidelné ájurvédské večeře s přednáškou a návštěvností 100 lidí. Stejnojmenná facebooková stránka a web kromě ájurvédy obohacuje všechny, kteří se zajímají o zdraví, alternativní medicínu, cestování, ekologii a naši planetu a vytváříme tak vlastní uživatelskou základnu.

4. 4. 2018

Jakub Vaněk, Barbora Micajová, Tomáš Frantík

Co o nás řikají klienti?

Tým Jakub Vaněk Studio je mladý a kreativní, ráda s nimi spolupracuji dle mého osobního hesla „Dejme mladým šanci“. Studio jsem poptávala ohledně facebookových stránek Ayurvedic Breakfast a Noviny&Novinky z Prahy a Berlína. Stránky plnily cíle, a proto jsem se rozhodla studiu svěřit do rukou i projekt goflorenc, který má za úkol revitalizovat lokalitu ulice Na Poříčí. Jakub Vaněk Studio uchopilo proces průzkumem u lidí, výsledky předčily očekávání natolik, že se úředníci začali zajímat. Se studiem i nadále spolupracujeme, nyní například chystáme nové webové prezentace. Nejen, že bych studio mohla doporučit, ale dokonce tak i dělám.

Dr. Danuše Siering
Developerka