Ahoj, už se to načítá…

Sdílejte

Facebook

Instagram

Nahoru

Zabalili jsme zmrzlinu na dřívku DO:PUSY

Kamarád Kevin Vondráček, který vždycky rád vymýšlel nové kombinace a příchutě, za námi přišel se svým novým plánem na zmražené ovoce na dřívku, které potřebuje obal.

To nás zaujalo. Nový svěží brand. Nové výzvy. Skvělý produkt. Cesta od loga až po web. Nabrousili jsme tužky a sepsali plán, co všechno budeme tvořit.

Jak v logotypu vyzdvihnout myšlenku zmraženého hravého produktu?

Vrátili jsme se zpátky do dětství, kdy jsme po škole na zamrzlá skla aut psali nápisy. To je ono! Pomocí suchého pastelu jsme imitovali jednotlivé litery, které tvořily dojem zmrzlé plochy. DO:PUSY — dvojtečka mezi slovy spolu s písmenem „P“ má znázorňovat smajlík s jazykem :P olizující nanuk, který vyobrazuje písmeno „U“.

Jak odlišit jednotlivé příchutě?

Už od začátku jsme měli vizi, že před fotkou upřednostníme ilustraci. Nejvíce se nám líbila kresba pastelkou, která má k dětskosti nejblíže a má jemné pastelové tóny. Propracovanost kresby byla inspirována ilustracemi v herbáři. Kombinace chutí je vždy znázorněna tak, že doplňková příchuť je vykreslena pouze černobíle. Vše nakreslila Tereza Kovandová.

Jdeme balit

Obal opět navazuje na odkaz námrazy, za použití matné mléčné fólie, která vytváří chtěný efekt.

Web

U webu jsme kladli cíl na jednoduchost prezentace s důrazem na nejdůležitější informace.

Vozíky

Ve spolupráci s umělcem Patrikem Proškem a Jakubem Bechyně jsme vytvořili i zmrzlinářské vozíky, které můžete potkávat v pražských parcích.

A co bude dál?

S Kevinem spolupráce nekončí, aktuálně připravujeme sirupy DO:SKLA.

6. 10. 2017

Jakub Vaněk, Jan Cafourek, Lucie Kalousková, Tereza Kovandová, Jakub Bechyně, Patrik Proško, Marek Reboš

Co o nás řikají klienti?

S Jakub Vaněk Studio jsem se seznámil při poptávce grafické identity pro svůj nový projekt zmrzlin DO:PUSY ještě v době, kdy měli na starosti vizuální identitu Tower Park Praha. To, jak dokázali krásně sladit vizuál s celým konceptem a energií Žižkovské věže byl bullseye, který mě postrčil do prvního kroku ke vzájemné spolupráci.

Protože jsem technolog — výrobce a o tvorbě vizuální stránky značky jsem měl jenom svojí představu, ale nic konkrétního v ruce, rozdělení úkolů bylo jasný. Já se starám o to, jak to chutná a Jakub s celým Studiem o to, jak to vypadá a jaký první dojem moje produkty v zákaznících probouzí. Od loga včetně manuálu jak s ním dál pracovat, návrhu etiket, obalových materiálů, krásných ilustrací… zkrátka se postarali o vše.

Práce to byla hromada, přece jenom vytesat ze šutru sochu zabere čas. Během několika osobních schůzek jsem přihrával svoje představy a nechal se Studiem směrovat. Jako lidi jsme si sedli a byla to spíše osobní, než obchodní jednání a tím se Studio stalo nepostradatelnou součástí projektu a jejich práce je poznat v každým centimetru těch kilometrů co jsme ušli.

Kromě mě jsou s vizuálem spokojení hlavně zákazníci, což je pro mne hlavním znakem toho, že se podařilo! Po první sezoně jednoznačně úspěch a už teď jsou jasné cesty, kudy se vyvíjet dál, jak produktově, tak vizuálně. Jestli chcete současný, jednoduchý a přesto svěží vzhled produktů nebo cestu jak představit službu tak, aby vizuál korespondoval s vaší vizí a nápadem, Jakub Vaněk Studio je dobrá volba.

Kevin Vondráček
Majtel značky DO:PUSY